VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Studenti chodí darovat krev

Velmi hezkou a užitečnou tradici mají na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii v Bruntále. Studenti se stávají dobrovolnými dárci krve.

Den zdraví v Bruntále

Ve středu se v Bruntále koná malý Den zdraví. Na náměstí Míru zdarma preventivně vyšetří zrak, změří tlak a poradí ohledně zdraví.

O zubatou žábu byl opět boj

Plyšák zubaté žáby nejen propaguje město Bruntál, ale taky pomáhá.  

V Bruntále si připomenou narození prvního prezidenta

Náměstí Míru v Bruntále se kdysi jmenovalo Masarykovo. To inspirovalo organizátory akce Co bychom také mohli ukázat T. G. Masarykovi, kdyby byl přijel odhalit desku s novým názvem náměstí.

V Bruntále zasahovala speciální jednotka: chodce ohrožoval opilec s nožem

Muž, který nožem ohrožuje náhodné chodce na ulici a mluví o sebevraždě. To byl důvod pro uzavření celé oblasti v Bruntálu a pro zásah policejních specialistů z Ostravy.

Světový den ledvin na bruntálské dialýze

Lidé v Bruntále si mohou tento čtvrtek preventivně a bezplatně nechat vyšetřit ledviny. Dialyzační středisko v Bruntále v areálu nemocnice v Nádražní ulici se ve čtvrtek otevře pro veřejnost od 9 do 15 hodin u příležitosti preventivní akce Světový den ledvin.

Ze stavby tenisové haly sešlo

Zdá se, že se v Bruntále tenisové haly nedočkají.

Město má tři zájemce na koupi bývalého Domu služeb

Město dlouho a marně hledá kupce pro chátrající bývalý dům služeb v Bruntále v Revoluční ulici 18.

Na setkání se lidé naučí trénovat paměť

Pro ty, kdo se zajímají o zdraví a myslí na prevenci, je určeno setkání svépomocné skupiny lidí pečujících o lidi trpící demencí či Alzheimerovou chorobou. Víte, že paměť lze procvičovat stejně jako svaly?

Co přinese zasedání zastupitelstva v Bruntále?

Podaří se konečně pro bývalý dům služeb v Bruntále najít vhodného majitele? To se v úterý 7. února ukáže na zasedání městského zastupitelstva.

Cena pro školu umění

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále. Získali 1. místo v celostátní přehlídce animované tvorby studentů ZUŠ Oskárek 2016 ve Valašském Meziříčí.

Sběratelé panenek se setkají na zámku

Do světa dívčích her a vzpomínek na dětství mohou vstoupit diváci výstavy nazvané Panenky a všechno kolem nich. Panenky, medvídci, kočárky, postýlky, pokojíčky, to vše uvidí v malé výstavní síni zámku v Bruntále. Až do 19. února je zde k vidění sbírka manželů Ludmily a Karla Schovajsových.

Hvězdy večera: polárník a písničkář

Následující Bruntálský Open Mic bude v pořadí čtrnáctý. Tento multižánrový pořad mohou jeho příznivci navštěvovat již čtvrtým rokem, scéna je otevřená každému, kdo má co říct divákům a umí je svým uměním a dovednostmi zaujmout, ať už je to muzikant, básník, spisovatel, herec, cestovatel, sběratel či šikovný řemeslný umělec.

Dětem přišlo poděkování z japonské Hirošimy

Třináctiletý Jakub Červenka ze Základní školy Jesenická v Bruntále japonsky sice neumí, přesto celá jeho třída v pátek 13. ledna přihlížela tomu, jak přebírá děkovný dopis z Japonska. Jakub, podobně jako i několik dalších žáků školy, chodí v Malé Morávce do kroužku základů umělecké práce, který vede Helena Vaculíková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení