VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Pavel Kapler dojíždí do práce v ledové Antarktidě

Pavel Kapler to má do práce hodně daleko. Musí cestovat z Bruntálu až na ostrov Jamese Rosse v Antarktidě, kde před deseti lety vznikla vědecká stanice Johanna Gregora Mendela s kapacitou pro dvacet výzkumníků.

Nadace Jistota pomohla bruntálské základní škole

Vzácnou návštěvu přivítali v bruntálské Základní škole Jesenická. Šek na devadesát tisíc korun přivezli škole z Prahy zástupci Nadace Jistota.

Betlém obohatí nové postavičky a budova

Bruntálský řezbář František Nedomlel i letos vytvořil společně s pastoračním asistentem Karlem Peschkem pro betlém ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie budovu a několik nových figur. Nedomlel je po domluvě s Peschkem vyřeže, na pastoračním asistentu pak je stavba betlému v kostele.

Advent voní punčem

Bruntálské náměstí se již plní stánky, které nabízejí návštěvníkům dárky a ochutnávku těch nejlepších vánočních specialit.

Fotosoutěž už zná svého vítěze

Stejně jako minulý rok vyhlásila reklamní dílna na Zámeckém náměstí v Bruntále fotografickou soutěž. Letošní rok vybírali porotci z 286 fotografií od 36 autorů.

OBRAZEM: V Bruntále spojili rozsvícení vánočního stromu s ohňostrojem

Rozsvícený vánoční strom už dělá radost lidem v Bruntále na náměstí Míru.

Petrin v Bruntále slaví devadesát let a má svou turistickou známku

O poklad domu Petrin je název akce, na kterou zve širokou veřejnost Základní škola Petrin v Bruntále. Malým i velkým návštěvníkům by tak ráda přiblížila historii školy a zároveň společně oslavila 90. výročí jeho založení.

Navrhněte jméno pro vánoční strom

/FOTOGALERIE/ Vánoční strom od úterý 22. listopadu stojí na náměstí Míru v Bruntále, kam ho dopoledne přivezli pracovníci technických služeb. 

Opuštěný dům v kasárnách čeká brzy demolice

Na opuštěnou budovu v ulici Pěší není právě pěkný pohled. Střecha propadlá, okna vymlácená, opadávající omítka.

Ulice dostala název podle blízkého potoka

Názvy pro nové ulice v Bruntále mohli navrhovat v uplynulých dnech obyvatelé města. Nejrůznějšími tipy se pak probírali bruntálští zastupitelé.

O putování po Dolomitech

Cestopisnou přednášku o italských horách mohou zájemci navštívit ve středu v Bruntále. Nese název Dolomity – putování za historií, adrenalinem a folklorem.

Nejsyrovější album kapely Expedice Apalucha

Své páté album přijede do Bruntálu představit opavská kapela Expedice Apalucha, pohybující se hudebně mezi rockem, popem a blues. Na středečním koncertě v Africa Pubu zahrají hudebníci nové skladby z alba, které označují za nejsyrovější.

Věda je zábava! Na bruntálském gymnáziu proběhl Den vědy

/FOTOGALERIE/ Hořící pěna, magnetické pole, pohybliví roboti a několik nadšenců, kteří se přišli podívat na Den vědy, který už pátým rokem pořádá bruntálské gymnázium na Dukelské ulici.

Na veletrhu Artifex si děti vybíraly na celý život

/FOTOGALERIE/ V Bruntále proběhl veletrh řemesel a zaměstnanosti, který nabízel k vyučení obory, kterých je na trhu práce nedostatek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies