VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

Světový den ledvin na bruntálské dialýze

Lidé v Bruntále si mohou tento čtvrtek preventivně a bezplatně nechat vyšetřit ledviny. Dialyzační středisko v Bruntále v areálu nemocnice v Nádražní ulici se ve čtvrtek otevře pro veřejnost od 9 do 15 hodin u příležitosti preventivní akce Světový den ledvin.

Ze stavby tenisové haly sešlo

Zdá se, že se v Bruntále tenisové haly nedočkají.

Město má tři zájemce na koupi bývalého Domu služeb

Město dlouho a marně hledá kupce pro chátrající bývalý dům služeb v Bruntále v Revoluční ulici 18.

Na setkání se lidé naučí trénovat paměť

Pro ty, kdo se zajímají o zdraví a myslí na prevenci, je určeno setkání svépomocné skupiny lidí pečujících o lidi trpící demencí či Alzheimerovou chorobou. Víte, že paměť lze procvičovat stejně jako svaly?

Co přinese zasedání zastupitelstva v Bruntále?

Podaří se konečně pro bývalý dům služeb v Bruntále najít vhodného majitele? To se v úterý 7. února ukáže na zasedání městského zastupitelstva.

Cena pro školu umění

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále. Získali 1. místo v celostátní přehlídce animované tvorby studentů ZUŠ Oskárek 2016 ve Valašském Meziříčí.

Sběratelé panenek se setkají na zámku

Do světa dívčích her a vzpomínek na dětství mohou vstoupit diváci výstavy nazvané Panenky a všechno kolem nich. Panenky, medvídci, kočárky, postýlky, pokojíčky, to vše uvidí v malé výstavní síni zámku v Bruntále. Až do 19. února je zde k vidění sbírka manželů Ludmily a Karla Schovajsových.

Hvězdy večera: polárník a písničkář

Následující Bruntálský Open Mic bude v pořadí čtrnáctý. Tento multižánrový pořad mohou jeho příznivci navštěvovat již čtvrtým rokem, scéna je otevřená každému, kdo má co říct divákům a umí je svým uměním a dovednostmi zaujmout, ať už je to muzikant, básník, spisovatel, herec, cestovatel, sběratel či šikovný řemeslný umělec.

Dětem přišlo poděkování z japonské Hirošimy

Třináctiletý Jakub Červenka ze Základní školy Jesenická v Bruntále japonsky sice neumí, přesto celá jeho třída v pátek 13. ledna přihlížela tomu, jak přebírá děkovný dopis z Japonska. Jakub, podobně jako i několik dalších žáků školy, chodí v Malé Morávce do kroužku základů umělecké práce, který vede Helena Vaculíková.

Dva bruntálské videoklipy

/2 x VIDEO/ Město mezi vodou a horami, v duchu tohoto sloganu představuje Bruntál jeden ze dvou nových videoklipů.

Seniortaxi pojede i letos

Po loňském testování provozu seniortaxi v Bruntále se místní senioři mohou na tuto službu těšit i v letošním roce.

Běh saunařů

K tradicím milovníků sauny v Bruntále patří na sklonku roku Vánoční běh saunařů. Uskuteční se ve středu 28. prosince.

Úspěch se Sněhovou královnou

Snímky bruntálského fotografa Jozefa Danyiho i letos přinesly svému autoru uznání a ocenění v mezinárodních soutěžích. V Turecku ve městě Konya byl tento měsíc uspořádán mezinárodní fotografickou uměleckou asociací UFSD již 5. ročník soutěže pod názvem 5th UFSD International Photography Competition.

Bruntál má schválený rozpočet města na příští rok

Město Bruntál má schválený rozpočet na rok 2017. Dokument schválili na posledním řádném zasedání roku 2016 minulý týden zastupitelé, a to jednohlasně pro hlasovalo všech dvaadvacet přítomných členů zastupitelstva. Schválení rozpočtu předtím doporučil finanční výbor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies