VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BRUNTÁL

OBRAZEM: Výstava trofejí

Chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v honitbách našeho okresu proběhla v Bruntále. Pro myslivce to byla příležitost nejen porovnat kvalitu zvěře, ale také potkat se s přáteli a popovídat si. Myslivci lovem vyřazují z chovu zvěř, která není vhodná pro další reprodukci.

Výstava tapisérií Evy Brodské

Díla Evy Brodské, významné české výtvarnice specializující se na tapiserie, si mohou prohlédnout diváci ve velké síni zámku v Bruntále.

Modernizace bowlingových drah ve Společenském domě

Po osmi letech provozu bowlingových drah ve Společenském domě v Bruntále investovala bruntálská radnice do jejich modernizace.

Velikonoční jarmark na bruntálském zámku

Muzeum v Bruntále přivítá jaro tradičním velikonočním jarmarkem se uskuteční se v prostorách Zámku Bruntál a jeho zahradách v sobotu 19. března od 9 do 15 hodin.

Závodníky Dakaru přivítal v Bruntále přeplněný sál

/FOTO/ Před kinem v Bruntále lidé obdivovali kamion, se kterým Martin Kolomý závodil letos v Rallye Dakar.

Studenti nacvičují akademii

I letos na konci března mohou všichni zájemci navštívit tradiční akademii, kterou pořádají studenti maturitního ročníku bruntálského gymnázia, letos se návštěvníci ocitnou v prostředí kavárny dvacátých a třicátých let minulého století.

Klub seniorů už funguje v nových prostorách

Senioři v Bruntále poprvé zasedli v nové klubovně, která se nachází v prostorách Domu s pečovatelskou službou. První dojem z nového místa po třiceti letech nebyl úplně pozitivní.

Procházka k výročí narození prezidenta T. G. Masaryka

Kam by Masaryk zašel na dobrou kávu, kam na oběd, co by mu tehdejší radní ukázali a naopak skryli. Na to všechno odpovídali bruntálští legionáři při procházce po náměstí.

Vytančili zlatý pohár

Svou sbírku ocenění rozšířila Taneční škola Stonožka z Bruntálu o další medaile. Její tanečníci uspěli na mezinárodní taneční soutěži O pohár města Kunštát, kde získali zlatý pohár a medaile za první místo.

Veterán byl oceněn za odboj

Pavlu Bednárovi z Janovic u Rýmařova za války nebylo ještě ani dvacet let. Přesto v letech 1944 a 1945 statečně pomáhal partyzánským oddílům na Slovensku.

Bruntálští gymnazisté za odměnu zasedali v Evropském parlamentu

Studenti Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál v soutěži „Co víte o Evropské unii a jejích institucích?" skončili mezi osmi nejlepšími a vysloužili si tak odměnu v podobě zájezdu do Belgie.

Díky kroužkům děti už vědí, že ježek nežere jen jablka

Děti z Bruntálu a okolí se díky kroužku teraristiky a kroužku chov drobných savců pořádaného Střediskem volného času Bruntál učí starat o různé druhy zvířat a něco se o nich dozvědět.

Školní časopis se na Okružní uchytil, žáci píší pro žáky

Obnovit tradici školních časopisů se na Základní Škole Bruntál Okružní za podpory učitelského sboru povedlo třem sourozencům, v čele s nejstarším z nich Janem Podivinským. Měsíčník PLESK v březnu oslaví první rok.

Nevšední dokument promítne bruntálské kino

Příznivci nevšedních a adrenalinových sportů si nemohou nechat ujít jedinou možnost ve čtvrtek 25. února zhlédnout v Bruntále netypický motivační dokument Gravitation.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies