VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční jarmark přilákal na zámek tisíce návštěvníků

Linhartovy /FOTOGALERIE/ -Brány linhartovského zámku se opět otevřely veřejnosti. V sobotu 4. prosince se zde konal tradiční Vánoční jarmark.

7.12.2010
SDÍLEJ:

Stánky se vesměs těšily velkému zájmu. Díky velké návštěvnosti se ale fronty tvořily u většiny prodejců,kteří nabízely rozmanité zboží.Foto: Květa Gebauerová

Zámek se zaplnil čtyřmi desítkami prodejců, nespočtem zboží a tisíci návštěvníky. „Na Vánočním jarmarku jsme přivítali tisíc tři sta platících návštěvníků, což je velmi pěkné číslo. Musím říci, že s jarmarkem byli lidé maximálně spokojeni, a to jak návštěvníci, tak prodejci. I když nám bohužel příliš nepřálo počasí a mnoho lidí včetně některých prodejců, nemohlo přijet, vše se nakonec zdařilo.

Musím také poděkovat městu, že nám vyšlo vstříc a pomohlo nám nejen vybudováním nové dlažby před zámkem, ale také odklizením sněhu, který vše poněkud komplikoval. Bohužel někteří řidiči nám dělali trochu problémy, neboť nedokázali zaparkovat tak, aby nikomu nepřekáželi, ale vše se nakonec vyřešilo, takže já jsem s jarmarkem spokojen,“ zhodnotil jarmark kastelán zámku Jaroslav Hrubý.

Jarmark i tentokrát nabídl zejména tradiční a rukodělné výrobky od lidových tvůrců. Největší zastoupení mezi zbožím měly letos jednoznačně perníky. Lidé tak mohli obdivovat a nakupovat tyto pamlsky v nejrůznějších podobách – od roztomilých zvířátek přes klasické vánoční zvonky a stromečky až k perníkovým chaloupkám a svícnům, které svými rozměry i nápaditostí sklízely obdiv a rychle mizely z prodejních pultů. Velký ohlas u návštěvníků měly také dřevěné hračky. Malé vrtulníky i velké a do detailů propracované kamiony zaujaly především ty nejmladší.

Nechyběla ani Ježíškova pošta, v níž si mohli zájemci poslat přání svému Ježíškovi či vánoční přání příbuzným a známým. A že Ježíšek nenosí dárky jen dětem a že je občas potřeba mu připomenout i dospělé, sešlo se u Ježíškovy pošty hned několik dospělých návštěvníků, kteří si nenechali ujít možnost užít si trochu recese a posílali svým blízkým přání, v nichž je upozorňovali, že i oni byli celý rok hodní a zaslouží si tedy odpovídající dárek.

Jarmark i letos navštívil Mikuláš, který však s sebou nepřivedl anděla, ale hned tři čerty. „Anděla se nám bohužel nepodařilo sehnat. Jediný anděl jsem byl já, ale nemohl jsem se k Mikuláši přidat,“ řekl se smíchem Jaroslav Hrubý. Děti proti takové přesile pekelníků raději neriskovaly a rychle zpytovaly svědomí a vzpomínaly na básničku či písničku, kterou by mohly Mikulášovi přednést. Čerti však na zámku nenašli jedinou hříšnou duši, kterou by si mohli odnést, a tak Mikuláš po celý den dětem rozdával za předvedené výkony sladké odměny.

Vánoční jarmark letos s sebou přinesl i jeden nečekaný a téměř vánoční příběh. Hned zrána se ze zámeckého příkopu ozývalo zoufalé kočičí volání o pomoc. Po záchranné akci bylo poté na zámek přineseno malé mourovaté kotě. Zachránci si jej však s sebou vzít nemohli, a tak se kotě stalo nečekanou atrakcí. Ve svém provizorním pelíšku na topení čekalo na nový domov.

„Mnoha lidem se kotě líbilo a mnoho z nich slibovalo, že si kotě vezme, ale nakonec se nikdo z nich při odchodu nepřihlásil. Kotě však již nový domov má – s sebou si jej odvezla paní, která na zámku prodávala keramiku. Odvezla si tak od nás nečekaný dárek k Vánocům,“ prozradil osudy mourovatého nalezence Jaroslav Hrubý.

KVĚTA GEBAUEROVÁ

7.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení