VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pěvecký sbor Ars voce uspěl na celostátní soutěži

Krnov - Soutěžního festivalu pedagogických škol v Brně se zúčastnilo přes 350 žáků a studentů z celkem 15 škol. Přijeli z Boskovic, Brna, Čáslavi, Hradce Králové, Kroměříže, Mostu, Nové Paky, Oder, Prahy, Prachatic, Přerova, Znojma, Zlína a samozřejmě nemohl chybět ani Krnov.

15.4.2017
SDÍLEJ:

Pěvecký sbor Ars voce. Foto: Archiv sboru Ars voce

Dívčí pěvecký sbor Ars voce při SPgŠ a SZŠ Krnov si z celostátní soutěže středních pedagogických a vyšších odborných škol vyzpíval v obrovské konkurenci úžasné 2. místo. Opět prokázal, že i po 15 letech své činnosti stále patří k celorepublikové špičce. Sbormistr a umělecký vedoucí Kamil Trávníček, který je současně ředitelem ZUŠ Krnov k tomu uvedl: „Jsem nesmírně rád, že se nám i přes mou pracovní vytíženost daří držet krok s tak zvučnými jmény jako jsou sbory z Kroměříže, Brna nebo z Prahy. Poděkování patří vedení pedagogické školy, mým kolegům, kteří mi nově ve sboru pomáhají a samozřejmě zpěvačkám."

Na festivalu se kromě sborového zpěvu soutěží se i v dalších kategoriích. Členka sboru Patricie Indreiová si z kategorie sólový zpěv klasický přivezla zvláštní cenu za provedení písně Leoše Janáčka Ta naše lavečka.

Brněnský festival přinesl společné zážitky jako odměnu za hodiny dřiny, které děvčata musí na společných zkouškách a soustředěních odevzdat. „V Brně jsme si to všichni náramně užili. Po celé tři dny soutěže panovala příjemná rodinná atmosféra, což by samozřejmě nemělo chybět na žádné akci. I když jsme před koncertem byli nervózní, nakonec jsme se do toho opřeli a snažili se vydat ze sebe maximum. Myslím, že se nám to povedlo, neboť jsme získali stříbro," uvedla Veronika Stanjurová, studentka 1. ročníku.

Autor: František Kuba

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Ilustrační foto.

Mobilní kamera pro Krnov

Město Albrechtice pozvalo Komprachtice na Osoblažku

Parní vlak na osoblažské úzkokolejce sice má svůj jízdní řád, ale pokud se najde dostatečně početná skupina zájemců, může si domluvit speciální jízdu. Tak jako Město Albrechtice.

Onko Niké: ženy, které se nevzdaly

Onemocněla ve svých padesáti letech. Dnes se Jarmile Novotné pomalu blíží sedmdesátka, žije aktivním životem a spolu s ostatními členkami spolku

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Svědkyně neobyčejných událostí

Krnovský gymnazista Kristián Jedelský zpracoval pro projekt Příběhy 20. století vyprávění řádové sestry Bonfilie, která dnes žije v charitním domě ve Městě Albrechticích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies