VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pěvecký sbor Ars voce uspěl na celostátní soutěži

Krnov - Soutěžního festivalu pedagogických škol v Brně se zúčastnilo přes 350 žáků a studentů z celkem 15 škol. Přijeli z Boskovic, Brna, Čáslavi, Hradce Králové, Kroměříže, Mostu, Nové Paky, Oder, Prahy, Prachatic, Přerova, Znojma, Zlína a samozřejmě nemohl chybět ani Krnov.

15.4.2017
SDÍLEJ:

Pěvecký sbor Ars voce. Foto: Archiv sboru Ars voce

Dívčí pěvecký sbor Ars voce při SPgŠ a SZŠ Krnov si z celostátní soutěže středních pedagogických a vyšších odborných škol vyzpíval v obrovské konkurenci úžasné 2. místo. Opět prokázal, že i po 15 letech své činnosti stále patří k celorepublikové špičce. Sbormistr a umělecký vedoucí Kamil Trávníček, který je současně ředitelem ZUŠ Krnov k tomu uvedl: „Jsem nesmírně rád, že se nám i přes mou pracovní vytíženost daří držet krok s tak zvučnými jmény jako jsou sbory z Kroměříže, Brna nebo z Prahy. Poděkování patří vedení pedagogické školy, mým kolegům, kteří mi nově ve sboru pomáhají a samozřejmě zpěvačkám."

Na festivalu se kromě sborového zpěvu soutěží se i v dalších kategoriích. Členka sboru Patricie Indreiová si z kategorie sólový zpěv klasický přivezla zvláštní cenu za provedení písně Leoše Janáčka Ta naše lavečka.

Brněnský festival přinesl společné zážitky jako odměnu za hodiny dřiny, které děvčata musí na společných zkouškách a soustředěních odevzdat. „V Brně jsme si to všichni náramně užili. Po celé tři dny soutěže panovala příjemná rodinná atmosféra, což by samozřejmě nemělo chybět na žádné akci. I když jsme před koncertem byli nervózní, nakonec jsme se do toho opřeli a snažili se vydat ze sebe maximum. Myslím, že se nám to povedlo, neboť jsme získali stříbro," uvedla Veronika Stanjurová, studentka 1. ročníku.

Autor: František Kuba

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hrad Sovinec. Ilustrační foto.

Hrad Sovinec hostí malý divadelně hudební festival Bubofest

Linhartovský zámek. Ilustrační foto.

Na zámku Linhartovy začalo Kulturní léto

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Kamil Vrba: Krnovu stále fandím, klubu bych do budoucna přál divizi

/ROZHOVOR/ V současné době už fotbal nehraje ani rekreačně a věnuje se zejména svému vnukovi. Zhruba před čtvrtstoletím si ovšem obranu tehdejšího opavského Ostroje, který brázdil vody naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže, šlo bez stopera Kamila Vrby představit jen stěží. Momentálně na trávníky vybíhá spíše sporadicky a dění na hřišti přihlíží především z pozice diváka.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies