VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 09:01

Priessnitz představí své nové album

Po vydání poslední řadovky Stereo přichází z Jeseníků další dávka syrové uhrančivosti. Pod názvem Beztíže své studiové album natočila kultovní kapela Priessnitz.

22.3.2017

Srpen v zemi indiánů

V Městském divadle Bruntál bude ve čtvrtek 23. března hostovat Klicperovo divadlo z Hradce Králové s představením Srpen v zemi indiánů, začátek je v 19 hodin.

22.3.2017

Děvčátko Heidi v kině Mír

Na nové filmové zpracování klasického díla Heidi, děvčátko z hor si můžete zajít do krnovského kina Mír ve středu 22. a ve čtvrtek 23. března ve 14 hodin.

21.3.2017

Honza Nedvěd hraje v Rýmařově

Legenda české trampské muziky, country a folku Honza Nedvěd zahraje na koncertě v Rýmařově.

17.3.2017

Svět hraček v Městském divadle

Divadlo Minaret z Prahy zahraje na scéně Městského divadla v Bruntále v sobotu 18. března rodinnou pohádku nazvanou Svět hraček, začátek je v 15 hodin.

17.3.2017

Pestrý večer na scéně Grand pubu

Bruntálský Open Mic připravil pro své fanoušky další večer plný hudby, autorského čtení, cestovatelského vyprávění a v případě odvahy i vystoupení někoho z publika.

16.3.2017

Výstava fotografií

Milovníci fotografického umění se mohou těšit na pátek 17. března.

14.3.2017

Jesenická Maryška

Autorské čtení Miroslavy Krčové pořádá vrbenská knihovna ve středu 15. března od 17 hodin.

11.3.2017

V Krnově natáčel film Adam Martinec z FAMU

Krnováci, kteří studují Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění (FAMU) v Praze, se do svého rodiště vracejí rádi. A to nejen za rodinou a přáteli, ale také tvořit.

7.3.2017

Tři vernisáže otevřely výstavy v Bruntále, Rýmařově a Krnově

Milovníci výtvarného umění si v našem okrese první březnový týden přišli na své. Užít si mohli hned tři důležité události: slavnostní vernisáže zahájily výstavy v Bruntále, Rýmařově a v Krnově.

7.3.2017

Ema Destinnová v Rýmařově

Divadelní představení Commedia Finita Viktorie Hradské – úsměvné povídání o posledních letech života slavné pěvkyně Emy Destinnové – připravilo na středu 8. března Středisko volného času Rýmařov.

7.3.2017

Dámská jízda se skupinou La Gioia

Slovenská skupina La Gioia má v repertoáru světové skladby i vlastní úpravy slovenských a českých hitů.

7.3.2017

Vysavač Bohumila Klepla

Bohumil Klepl exceluje v představení Vysavač, které je v jeho domovském divadle stále vyprodané.

28.2.2017

Michal Mareda: Tmelem naší desky je pohyb

/ROZHOVOR/ Pro zahájení svého jarního turné si vybrali Krnov. Kapela Vypsaná fixa představí v pátek 3. března v klubu Kofola svou novou desku.

28.2.2017

Václav Neckář zazpívá fanouškům v Krnově

Vítr na křídlech strážných andělů bude tančit v sobotu 4. března v Krnově. Přijede totiž Václav Neckář, který jednu ze svých písní věnoval právě strážným andělům. Neboť možná právě ti mu pomohli, aby začal znovu zpívat.

28.2.2017

Morávek to s Donutily umí!

Co má společného Bruntál, Vladimír Morávek a herci Miroslav Donutil a Martin Donutil? Naštěstí hodně. A je to krásné na pohled.

27.2.2017

Hudební klub slaví 25 let existence

K pětadvacetinám krnovského hudebního klubu zahraje Kryštof i Naoko.

22.2.2017

Pocta Janu Kubelíkovi

S koncertem k uctění památky legendárního houslisty Jana Kubelíka do Krnova zavítá ve čtvrtek 23. února trio ve složení Miroslav Vilímec (housle), René Kubelík (housle) a Vladislav Vilímec (klavír).

21.2.2017

Eliška zazpívá ve finále prestižní soutěže

Zazpívat soutěžní píseň, ale i duety a společné písně, to vše za doprovodu orchestru, před porotou složenou z lidí zvučných jmen. A možná zvítězit a jet za Českou republiku zazpívat do Sanrema. To je to, čím teď žije Eliška Marková, žákyně pěvecké třídy Ilony Tiché Základní umělecké školy Krnov.  

16.2.2017

Koncert Prague Cello Quartet

Čtveřice mladých umělců, vystupujících jako Prague Cello Quartet, vystoupí na koncertě v Bruntále. Jde o další z akcí, které se konají v rámci koncertní sezony Kruhu přátel hudby města Bruntálu.

15.2.2017

V Krnově hraje Divadlo Radka Brzobohatého

Zesnulý fenomenální herec Radek Brzobohatý prožil od Krnově několik let. První ochotnické role si vyzkoušel jako učeň, když se v Krnově učil opravářem pletacích strojů. Jeho odkaz dnes rozvíjí Divadlo Radka Brzobohatého, které v úterý 21. února v 19 hodin v Krnově představí klasiku: 12 rozhněvaných mužů.

14.2.2017

Legendy Semaforu si zahrají s Krnovany

V krnovském divadle vystoupí Jiří Suchý spolu s Jitkou Molavcovou, s orchestrem divadla Semafor a místními muzikanty.

11.2.2017

Genesis Libora Votočka

Jak staré je lidstvo a jaký je jeho původ? Odkud se vzalo tolik ras a národů? Jak stará je Země a jak vypadala příroda v různých údobích její historie? Co je příčinou života? O čem vypovídají zkameněliny a jak vznikají? Může se z bakterie vyvinout bakteriolog? Existují mimozemšťané? Proč je na světě tolik různých náboženství a filozofií? Mají něco společného? Co skrývá blízká budoucnost?

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo: Dnes už jsme parta „fotříků"

/NEPŘEHLÉDNĚTE/ Už v sobotním tištěném vydání Deníku najdete velký rozhovor s Richardem Krajčem, frontmanem skupiny Kryštof.

7.2.2017

Šumění moře v Galerii v kapli

Akrylové malby Růženy Sedlářové si mohou prohlédnout návštěvníci v Galerii v kapli v Bruntále v Jesenické ulici. Svou výstavu nazvala Šumění moře.

4.2.2017

Ladislav Gurecký: Trvalo několik let, než se sešel ten správný tým lidí

/ROZHOVOR/ Divadelní soubor Záplata divákům opět nabídne Vařený hlavy. Jde o drsnou černou komedii autora Marka Horoščáka nazvanou Vařený hlavy aneb Děvče, tobě na kozách tančí smrt.

2.2.2017

Krnovští muzikanti JaRadRom a Rockin' Jackals spolu v Kofole

K nejstarším kořenům rokenrolu patří rockabilly, při kterém na pódiu předvádí divokou jízdu trojice ve složení kytara, bicí a basák, který řeže do kontrabasu holou rukou. Na tomto dřevním rokenrolu si ujížděli Bill Haley, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins i Buddy Holly.

1.2.2017

Všechno nejlepší v divadle

S bláznivou komedií Všechno nejlepší přijíždí dnes, ve středu 1. února do Bruntálu Slezské divadlo Opava.

31.1.2017

Dávný Krnov dostal velký formát

Ve Flemmichově vile minulý týden začala výstava fotografií a pohlednic starého Krnova. Na verzisáži výstavy Pohledy na Krnov 2 připravil komentovanou prohlídku historik a lektor Městského muzea v Krnově Alexandr Michl-Bernard.

21.1.2017

Krása přes objektiv

Bruntálský fotograf Jozef Danyi patří k úspěšným účastníkům řady fotografických soutěží po celém světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies