Rožnovští hokejisté v Horním Benešově nedohráli

Horní Benešov - V dalším utkání hokejové krajské ligy hostili v sobotu na svém ledě Hornobenešovští celek Rožnova pod Radhoštěm B a v jinak jasném utkání, které si ale domácí zbytečně vlastní lehkovážností zdramatizovali, ještě hosté navíc pro malý počet hráčů nedohráli.

18.11.2013

Ilustrační foto.Foto: .

V sobotním podvečeru přivítali před svými fanoušky hokejisté Horního Benešova B tým Rožnova pod Radhoštěm. Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a úvodní tlak jim přinesl vedoucí branku z hole Alexandra Lhotského po přihrávce Zigmunda. Hosté přijeli do Horního Benešova v okleštěné sestavě jen s deseti hráči, ale předváděli tradiční valašskou bojovnost. Výsledkem byl vyrovnávací gól v síti letos poprvé chytajícího hornobenešovského gólmana Maruzsaka.

Domácí měli navrch a ještě do konce první části přidali Trčkou a Zigmundem další dvě branky. Také prostřední část začala aktivitou Horního Benešova. Čtvrtou branku domácích přidal Přibyla po asistenci Palinčáka a zápas se zdál být rozhodnut. Na hře hornobenešovského týmu se ale v dalším průběhu projevila laxnost a nezodpovědnost. Hosté bojovali a dvěma góly v řadě se vrátili před poslední třetinou do utkání.

Závěrečná třetina začala opět aktivitou domácích hokejistů. Horní Benešov soupeře zatlačil do jeho obraného pásma a vytvářel si příležitosti. Dvě z nich zásluhou Přibyly a Hejhala využil k navýšení náskoku na rozdíl tří branek. Hosté se nesložili a dokázali znovu kontrovat snížením na 4:6 z jejich pohledu.

V polovině třetí části ale přišli hosté o zraněného hráče a když v 54. minutě utkání obdržel další z hráčů Rožnova pod Radhoštěm desetiminutový trest, tak jejich počet klesl pod minimální hranici. Hosté odešli z ledu a utkání, které bude s největší pravděpodobností kontumováno ve prospěch Horního Benešova, bylo ukončeno v 54. minutě za stavu 6:4 pro Horní Benešov.

„Hosté přijeli s omezeným počtem hráčů a nakonec zápas nedohráli a odešli z ledu. Jinak jsme ale měli utkání ve své režii, ale opět vlastní nezodpovědností a chybami jsme je zbytečně zdramatizovali. Trenér hostů to v závěru nezvládal a pro nízký počet hráčů odešel do kabin", dodal k utkání kouč Horního Benešova Marek Harazim.

TJ Horní Benešeov - HC Rožnov pod Radhoštěm B 6:4 (3:1,1:2,2:1) v 54. nedohráno
Branky Horního Benešova: Lhotský Alexandr (Zigmund), Trčka (Lhotský Alexandr), Zigmund 2 (Vaněk, Lhotský Tomáš), Přibyla (Palinčák), Vaněk (Hejhal)
Horní Benešov: Maruszak - Schreier, Lhotský - Alexandr, Palinčák, Fraš, Lhotský - Tomáš Pělucha, Lhotský Radim, Vaněk, Hejhal, Zigmund - Přibyla, Podzimný, Berka, Trčka, Kovalovský, trenér: Marek Harazim, vedoucí: Antonín Pražák

Autor: Jiří Stanovský

18.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Myslivci v Razové připravili pochutnání na jídlech se zvěřiny.
8

OBRAZEM: Zvěřinové hody v Razové

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

V sobotu se na krnovském náměstí odehraje zábavné odpoledne Dobré srdce Krnova. Program začíná v 15 hodin koncertem a autogramiádou Johnyho Machette a Ezyho a ukončí ho kolem 22 hodin koncert Janka Ledeckého.

Krnovští fanoušci vojenské historie se předvedou na bojišti se svým kanónem

Krnovský Klub vojenské historie KVH Maxim oblékne uniformy Wehrmachtu a se svým kanonem vyrazí do bitvy. U Králík dnes začíná akce Cihelna, která nás vrátí k válečným událostem v roce 1945.

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.