Horní Benešov doma ubruslil Nový Jičín

Horní Benešov- Nový ročník hokejové krajské ligy zahájili hornobenešovští hokejisté minulé úterý utkáním před vlastními příznivci proti rezervě druholigového Nového Jičína a po skončení oboustranně kvalitního zápasu si domácí kolektiv připsal důležité vítězství a první tři body do tabulky soutěže.

2.10.2010

Horní Benešov vyhrál a nyní jej čeká žhavý led v krnovské Krystal aréně.Foto: Jiří Stanovský

Letošní ročník krajské ligy se rozrostl z původních šesti účastníků o kvalitní tým Nového Jičína B, který byl zároveň úvodním soupeřem domácího Horního Benešova. Hosté přijeli na hornobenešovský zimní stadion posíleni o hráče prvního týmu a hned od zahajovací buly prokazovali své nesporné kvality.

Domácí hokejisté odpovídali stejnou mincí a slušně zaplněný stadion sledoval zajímavý hokej oboustranně dobré úrovně. Hned v prvních minutách musel řešit nebezpečnou situaci před svou brankou navrátilec do domácí svatyně Pospíšil. Na druhé straně byl v šanci Berka, ale stav se ještě neměnil. Před oběma brankami bylo nadále rušno a o málo důraznější byli přece jen hráči Horního Benešova.

Důležitá úvodní branka

Prokázali to také důležitou vedoucí brankou z hole Tošenovjana. Do konce první třetiny byly k vidění dobré šance před oběma gólmany, ale na jednobrankovém náskoku Horního Benešova se nic nezměnilo.

Hosté se nemínili s vývojem zápasu smířit a od začátku prostřední části utkání hráli s velkým úsilím a nasazením. Domácí celek hrál také velice bojovně a bylo nač se dívat. Zvýšit vedení Hornobenešovských mohl Tošenovjan, ale neuspěl. Na druhé straně propásli dobrou příležitost i hosté, ale o pár minut později již bylo vyrovnáno.

Svižný hokej pokračoval i v dalším průběhu druhé třetiny. Domácí toužili vyhrát a tlačili se k brance Nového Jičína. Hosté hráli technický a kombinační hokej s rychlými protiútoky. Zápas se musel příznivcům na hornobenešovském zimním stadionu líbit, zvláště když vrátil svůj tým opět do vedení druhou brankou v síti Nového Jičína agilní Bensch. Hostující kolektiv odpověď do druhé přestávky nenašel a před poslední částí na tom byli o málo lépe hráči domácího týmu.

Diváci se kochali

Dramatickou podívanou přinesla i závěrečná třetina zápasu. Horní Benešov chtěl své těsné vedení pojistit a naopak Novojičínští prahli po vstřelení vyrovnávací branky. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dramatické momenty se střídaly na obou stranách kluziště.

Za vítězstvím ale vykročili domácí hokejisté zásluhou Pěluchy, který zvýšil vedení Horního Benešova na rozdíl dvou branek. Hosté bojovali a utkání ani za nepříznivého stavu nevzdávali. Výsledkem snahy Nového Jičína byl gól v síti Horního Benešova a závěr zápasu se značně zdramatizoval. Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli obranu a Horní Benešov měl několik možností skórovat, ale nevyužil je.

V závěrečných vteřinách to ještě Nový Jičín všemi silami zkoušel, ale střelecky se již neprosadil. Z těsného, ale zaslouženého vítězství v poměru 3:2 se tak radoval Horní Benešov, který v sobotu hraje další zápas krajské ligy na ledě Krnova. „Myslím, že jsme viděli oboustranně kvalitní zápas. Hosté přijeli posíleni a bylo to znát. Naši kluci předvedli dobrý výkon a vítězství si určitě zasloužili,“ řekl po utkání šéf hornobenešovského klubu Jaroslav Strmiska.

TJ Horní Benešov – Nový Jičín B 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: Tošenovjan, Bensch, Pělucha.
Sestava: Pospíšil – Pělucha, Bršlica, Zigmund, Fraš, Tomáš Lhotský – Ondrušek, Kukla, Tošenovan, Hejhal, Bensch – Trubka, Mrkva, Berka (10. Jurček), Čermák, Vlašánek.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.