Rýmařov se s pohárem rozloučil

Předkolo MOL Cupu svedlo dohromady dvojici lokálních rivalů.

16.7.2017

Fotbal. Ilustrační snímek.Foto: Deník/archiv

Divizní Jeseník narazil na nováčka třetí ligy z nedalekého Rýmařova. V základní hrací době zápas dospěl k remíze 2:2, následné prodloužení branku nenabídlo, a proto musely rozhodovat penalty, v nichž se domácí trefili čtyřikrát, hosté pouze dvakrát.

Rýmařovští přitom začali výborně. Během šestadvacáté minuty našel Radek Němec Ondrušku a skóre bylo otevřeno. Začátek druhé půle ovšem patřil Jeseníku, který otočil na 2:1. Nedlouho po hodině hry prodlužoval balon do sítě Šupák a vzhledem k tomu, že další gól už nepadl, a to ani v prodloužení, rozhodovat musely penalty.

Šťastnější nakonec byli domácí. Penaltový rozstřel totiž skončil v poměru 4:2.

„Na hřišti bylo cítit, že se hraje o hodně. Ve hře byl souboj s druholigovou Opavou. Hrálo se důrazně, agresivně a také v tempu. Jeseník měl v penaltách více štěstí. Náš brankář Kameník u tří z nich vystihl směr, ale bohužel to tam vždy propadlo.

V průběhu utkání se nám zranili dva důležití hráči – Zdeněk Horák a Jiří Furik,“ komentoval rýmařovský kouč Milan Furik.

Jeseník – Rýmařov 2:2 (0:1), po pen. 4:2
Branky: 47. Martin Furik, 55. z pen. Navrátil – 26. Ondruška, 63. Šupák. Rozhodčí: Vojáček – Richtár, Samek. ŽK: Minka, Martin Furik, Žák – T. Němec, György, Harazin, Dydowicz, Šupák. ČK: 83. Minka. Diváků: 290
Rýmařov: Kameník – György (99. Vajdík), Horák (19. Kocúr), Harazin, T. Němec – Michal Furik, Dydowicz, J. Furik (99. Hleba), R. Němec – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik

Autor: Petr Dušek

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Rýmařov zdolal Mohelnici

Krnovští schodaři se říká běžcům, kteří chodí trénovat na cvilínské schody. Rozhodli se letos poprvé uspořádat závod ve své oblíbené disciplíně a získali pro tuto myšlenku i olympionika Jirku Magála, který jejich akci podporuje.
21

OBRAZEM: Cvilínské schody 2017

Krnovská ZUŠ slaví v klubu Kofola dvojité narozeniny

Čtyřicáté výročí založení literárně dramatického oboru a desáté výročí od zrodu dixielandu Jazzsle krnovská ZUŠka má co slavit. A také slaví.

Ekompilace v Krnově na náměstí spojí hudbu s odpady

Dva miliony korun ušetřili Krnované městu tím, že třídí odpad. Dnešní minifestival na náměstí, který spojuje hudbu a recyklační osvětu, ukáže další možnosti.

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Vzali se v roce 1957 v Úvalně a jsou spolu dodnes. Příběh Josefa a Anny je příběhem lásky a umění žít a vyrovnat se s osudem.

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Na závodech v Plzni se nejvíce ukázali Kryštof Krsek a Matěj Rampula z Rýmařova, dařilo se ale i dalším závodníkům z Bruntálska.