VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radek Zatloukal: Sloučení s Olympií by mělo mít pozitivní efekt

Bruntál /ROZHOVOR/ - Mnoha změnami prošel fotbalový Slavoj Bruntál během minulých let. Oddíl, který v polovině devadesátých let hrál Moravskoslezskou ligu a byl i blízko postupu do druhé ligy, postupně ustupoval ze slávy. Vše vyvrcholilo před dvěma sezonami potupným sestupem až do I. B třídy, kterou v Bruntále pamatují pamětníci snad v padesátých letech.

27.11.2013
SDÍLEJ:

Radek ZatloukalFoto: DENÍK / Karel Janeček

V oddíle se v posledních letech střídalo vedení a na spadnutí je v příštím roce sloučení s městským rivalem, Olympií Bruntál. I to byl jeden z důvodů, proč jsme požádali o rozhovor nynějšího předsedu Radka Zatloukala.

Letos jste přebíral funkci předsedy FC Slavoj, co vás k tomu vedlo a s jakými cíli jste do toho šel?

Funkci předsedy jsem přebíral už v listopadu minulého roku. Změna na postu předsedy byla spíše vyvolána nespokojeností trenérů, funkcionářů, rodičů a příznivců Slavoje s celkovou situací klubu v posledních letech. A tito lidé mě ve funkci předsedy chtěli vidět. Já jsem jim vyhověl a funkci převzal, i když to původně nebylo mým záměrem. Společným cílem bylo navrácení Slavoje a celého bruntálského fotbalu tam, kde jsme jej byli po mnohá léta zvyklí vídat.

Věděl jste, do čeho jdete?

S funkcí předsedy fotbalového oddílu jsem v minulosti neměl žádné zkušenosti a musím říct, že z počátku to pro mě a všechny, kteří do toho šli, bylo složité.

Co bylo po převzetí funkce nejsložitější?

Nejsložitější bylo vyrovnat se s ekonomickou situací klubu, kterou jsme „zdědili" po bývalém vedení oddílu.

Postupně jste dali oddíl dohromady, zůstaly nějaké resty?

Oddíl jsme dostali z nejhoršího a touto cestou bych chtěl velmi poděkovat nejen sponzorům, činovníkům města a příznivcům, kteří nám pomohli finančně, ale hlavně všem trenérům, funkcionářům a rodičům, kteří tíživou situaci pochopili a také pomohli. Velký dík patří Karlovi Stefanovskému a Josefovi Dorňákovi, kteří se o areál starali a strávili v areálu stovky brigádnických hodin.

Máte za sebou polovinu sezony, jak ji hodnotíte (mládež a dospělí)?

Podzimní sezónu hodnotím vcelku pozitivně. Mládežnické oddíly předvádějí kvalitní fotbal, co se týče družstva mužů, tak zde jsem spokojen s předváděnými výkony na domácím hřišti, kde předvádíme solidní fotbal. Méně už jsem spokojený s předváděnou hrou na hřištích soupeřů. Také tréninková morálka některých hráčů není podle mých představ.

V létě jste spojili mládež s Olympií Bruntál, splnilo to vaše očekávání?

Spojení mládežnických družstev s Olympií přineslo přesně to, co jsme očekávali. Ať žáci, tak dorostenci jsou na čelních pozicích krajských přeborů, kde za sebou nechávají tradiční fotbalové bašty.

Na spadnutí je úplné sloučení s Olympií Bruntál, jaké jsou vaše představy či záměr?

Sloučení s Olympií i v kategorii mužů by mělo mít stejný efekt jako u mládeže. Očekáváme vytvoření silného A-mužstva, které by mělo mít ambice v horizontu několika let postoupit do krajského přeboru. B-družstvo by mělo hrát 1. B třídu a mělo by být startovní čárou pro talentované dorostence v kategorii mužů a pro hráče, kteří se nedostanou do áčka.

Sloučení by také mělo mít pozitivní ekonomický efekt, kdy nebude docházet k rozmělňování finančních prostředků jak od sponzorů, tak z dotačních prostředků z městského rozpočtu.

Je známo, že si zvyšujete trenérské vzdělání, má to souvislost s funkcí trenéra, kterou v oddíle vykonáváte?

Ano, je pravdou, že se vzdělávám jako trenér. Je to samozřejmě ve spojitosti s funkcí trenéra, kdy zvláště u mládeže je velmi důležité mít informace, jak správně trénovat. Rád bych dodal, že téměř všichni naši trenéři mládežnických družstev mají chuť se také v tomto směru vzdělávat. Naším cílem je mít kvalifikované trenéry mládeže, která by měla být příslibem pro budoucnost bruntálské kopané.

Od listopadu převzaly správu areálu technické služby. Jak jste s tímto krokem spokojeni?

I když je spolupráce zatím krátká, je vidět, že to byl krok správným směrem. Spolupráci si nemůžeme vynachválit a doufáme, že i nadále budou prováděny kroky ke zkvalitňování zázemí a tréninkových ploch.

Autor: Jiří Stanovský

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení