Okresní derby těsně pro Úvalno

Úvalno - Zajímavý fotbal přineslo sobotní okresní derby soutěže I.B třídy mezi domácím Úvalnem a hostujícími Krásnými Loučkami. Z překvapivého vítězství a zisku dalších tří bodů se nakonec radovali domácí fotbalisté po gólech Čandase a Zdeňka Sovadiny.

20.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

TJ Úvalno – TJ Krásné Loučky 2:1 (2:0)

Do okresního derby mezi známými rivaly vstoupili na hřišti Úvalna výborně domácí fotbalisté. Hned v první minutě utkání utekl hostujícím obráncům z poloviny hrací plochy domácí Čandas a prostřelil brankáře Krásných Louček. Rychlý vedoucí gól fotbalisty Úvalna evidentně povzbudil a domácí byli v průběhu prvního poločasu lepším týmem. Hra se častěji odvíjela před brankou hostů, kteří spoléhali na protiútoky.

Krásné Loučky byly často pod tlakem, ale skóre se neměnilo až do 30. minuty. Hosté odvrátili další útočnou akci domácího kolektivu v tísni na rohový kop a po něm se v šestnáctce Krásných Louček prosadil hlavou zkušený Zdeněk Sovadina a Úvalno vedlo nadějným rozdílem dvou branek.

Rutkovský jen snížil

Hosté se do přestávky snažili alespoň korigovat, ale v první půli za domácím týmem zaostávali. Od zahájení druhé poloviny utkání se fotbalisté Krásných Louček viditelně zlepšili. Hra se vyrovnala a před oběma brankáři se rodily střelecké příležitosti. Na hráčích hostů byla vidět velká snaha o zvrat ve vývoji pro ně nepříznivého stavu a tlačili se na polovinu Úvalenských.

Aktivní hra přece jen přinesla hostům kýžené ovoce. Domácí fotbalisté ztratili zbytečně ve středu hrací plochy míč. Hostující fotbalisté založili rychlý protiútok, na jehož konci byla gólová trefa Rutkovského, která vrátila hosty do zápasu. V závěrečných minutách si Krásné Loučky vytvořily tlak a několikrát nepříjemně zahrozily před brankářem domácího týmu. Defenzíva Úvalna na čele se svým brankářem odolala a vyrovnání skóre nepřipustila.

Po výhře v poměru 2:1 si celek Úvalna připsal další vítězství a tři body do tabulky I.B třídy, které jej posouvají nahoru v tabulce soutěže. K dalšímu utkání zajíždí tým Úvalna v sobotu na hřiště Stěbořic.

Branky: Čandas, Zdeněk Sovadina - Rutkovský.

Autor: Jiří Stanovský

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Rýmařov zdolal Mohelnici

Krnovští schodaři se říká běžcům, kteří chodí trénovat na cvilínské schody. Rozhodli se letos poprvé uspořádat závod ve své oblíbené disciplíně a získali pro tuto myšlenku i olympionika Jirku Magála, který jejich akci podporuje.
21

OBRAZEM: Cvilínské schody 2017

Krnovská ZUŠ slaví v klubu Kofola dvojité narozeniny

Čtyřicáté výročí založení literárně dramatického oboru a desáté výročí od zrodu dixielandu Jazzsle krnovská ZUŠka má co slavit. A také slaví.

Ekompilace v Krnově na náměstí spojí hudbu s odpady

Dva miliony korun ušetřili Krnované městu tím, že třídí odpad. Dnešní minifestival na náměstí, který spojuje hudbu a recyklační osvětu, ukáže další možnosti.

Anička a Josef jsou spolu šedesát let, jaký mají recept na dobré manželství?

Vzali se v roce 1957 v Úvalně a jsou spolu dodnes. Příběh Josefa a Anny je příběhem lásky a umění žít a vyrovnat se s osudem.

Pistolář Kryštof Krsek ovládl mistrovství republiky

Na závodech v Plzni se nejvíce ukázali Kryštof Krsek a Matěj Rampula z Rýmařova, dařilo se ale i dalším závodníkům z Bruntálska.