Nebe a dudy, takové výkony podali dorostenci Jiskry

Rýmařov - Dorostenci rýmařovské Jiskry hrající krajský přebor mají v nohou dvě utkání ve čtyřech dnech. Zatímco v sobotu doma rozstříleli Vítkov 7:0, v úterý si odvezli výprask z Bílovce, když prohráli 1:9.

21.9.2012

Ilustrační foto.Foto: archiv

Začátek sobotního utkání Rýmařova s Vítkovem nenasvědčoval, že by domácí svého soupeře přejeli. Jiskra dvacet minut pouze vyčkávala na chybu protivníka. Ta přišla právě ve dvacáté minutě. Obraně hostů utekl David Furik a prostřelil Vítkovského gólmana. Šest minut před poločasovou přestávkou se trefil domácí Luděk Hojgr a zajistil Jiskře vedení 2:0.

Do druhé půle vtrhli hosté s výraznou snahou s průběžným výsledkem něco udělat. Vítkovští hodně zaměstnávali obranu Rýmařova. Ten držel nad vodou skvělými zákroky brankář Radek Holuša. Vychytal minimálně tři stoprocentní příležitosti hostů.

Když Jiskra přečkala nápor Vítkova, sama udeřila. V šestapadesáté minutě uklidnil domácí celek Jiří Lesák. Za sedm minut se prosadil Jiří Bendík a hned za minutu zvýšil na 5:0 kapitán Jiskry Michal Turták. Od té chvíle existoval na hřišti pouze jeden tým. Čtvrt hodiny před koncem přidal další zásah do vítkovské sítě Lukáš Rohel. Chvíli nato uzavřel skóre na 7:0 ve prospěch Jiskry Rýmařov opět Michal Turták.

Skóre se do konce už nezměnilo, i když hosté měli ještě možnost zahrávat pokutový kop. Jenomže Vítkov se čestného úspěchu nedočkal, jeho hráč poslal míč vysoko nad.

Jiskra Rýmařov - Vítkov 7:0 (2:0)

Branky: Turták 2, Furik, Hojgr, Lesák, Bendík, Rohel

V úterý v Bílovci se naopak rýmařovským fotbalistům vůbec nedařilo. Nedokázali zopakovat výkon proti Vítkovu a za celou dobu utkání v podstatě na hřišti nic nepředvedli. Nakonec si odvezli ostudný výprask 9:1.

Bílovec - Jiskra Rýmařov 9:1

V sobotu vyjíždějí dorostenci Jiskry Rýmařov opět ven, v Orlové se utkají s místní Slávií. (jr, hab)

Autor: Redakce

21.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.