Krnov ztratil v závěru zápasu

Jen pár minut dělilo krnovské fotbalisty od toho, aby do nového ročníku krajského přeboru vstoupili vítězně. Doma proti Frenštátu pod Radhoštěm na začátku nastavení vedli nejtěsnějším rozdílem, pak se ale trefil Špaček a vyrovnal.

8.8.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Úvod patřil domácímu výběru, zejména pak největší letní posile Martinu Sabóovi. Krajní záložník se blýskl povedeným sólem, které korunoval gólem. Nedlouho poté si velkou šanci vytvořil i Frenštát. Pokus jednoho z hráčů hostů ovšem skončil pouze na břevně.

Zhruba čtvrthodinu před koncem mohl rozhodnout Jakub Hrubý. Z pěti metrů se snažil balon nasměrovat do sítě, ovšem frenštátský brankář Horák byl proti a vytáhl neskutečný reflexivní zákrok. Závěr patřil hostům, za které na zadní tyči vyrovnával Radim Špaček.

„Remíza je pro nás smolná, protože jsme inkasovali až v samém závěru, ale na druhou stranu i zasloužená. Frenštát nehrál vůbec špatně a myslím si, že se letos bude pohybovat v jiných patrech tabulky, než tomu bylo v minulé sezoně, kdy bojoval o záchranu,“ uvedl předseda, sekretář a vedoucí krnovského áčka Marek Koraba.

„V osmaosmdesáté minutě jsme při standardce udělali taktickou chybu a soupeř z brejku vyrovnal. Trochu mě trápí naše kondice, na té musíme v nadcházejících týdnech zapracovat. Z pohledu diváka ale asi spravedlivá remíza,“ doplnil kouč Krnova Ladislav Bártek.

Martin Sabó: Je to pro mě naprosto ideální volba

Obnovená soutěžní premiéra v krnovském dresu a gól proti Frenštátu pod Radhoštěm už po deseti minutách hry. Takovým způsobem se uvedl osmadvacetiletý krajní záložník Martin Sabó, kterého klub ulovil v letní pauze.

Jeho trefa ovšem na vítězství nakonec nestačila. Krnov už další gól nepřidal, naopak inkasoval v samém závěru a oba soupeři si po remíze 1:1 body rozdělili.

Martine, budou ještě dlouho mrzet ztracené dva body z prvního utkání nové sezony krajského přeboru?

Z mého pohledu to je smolná remíza. V prvním poločase jsme soupeře od prvních minut zatlačili na jeho polovinu. Vstřelili jsme gól a byly tam dvě nebo tři další šance, které by se daly označit jako stoprocentní. Bohužel jsme je neproměnili.

Nedlouho před koncem naopak při naší standardce trefíme zeď a Frenštát nám dá branku z brejku. Měli jsme vyhrát.

Při svém přesném zásahu jste se blýskl povedeným průnikem. Zkuste ho popsat.

Šli jsme do útoku zhruba z poloviny hřiště. Dostal jsem balon ze středu do běhu a postupoval směrem k brance. Míč jsem pak poslal podél gólmana do sítě.

Jak se vlastně domluvil váš přesun do Krnova? V klubu nejste poprvé, že?

V Krnově jsem v minulosti působil už dvakrát. Poprvé jsem se tam přesouval po dorostu ve Slezském FC, naposledy jsem tam hrál před sedmi nebo osmi lety. Vyzkoušel jsem si zde divizi a pak i krajský přebor. Potřetí jsem se do Krnova dostal z Kravař, za které jsem nastupoval v minulé sezoně. Před nimi byly cíle jasné – postoupit z I.A třídy.

To se nám ale nakonec nepodařilo a já chtěl hrát vyšší soutěž, proto jsem se rozhodl pro Krnov, který o mě měl zájem. Jdu do známého prostředí. Znám tam spoustu hráčů, činovníků a také vedení klubu. Krnov je navíc kousek od Opavy a nedaleko tam mám i chatu. Pro mě to je naprosto ideální volba.

Nepošilhávaly po vás i kluby odjinud?

Byly tam asi tři nebo čtyři nabídky, převážně z krajského přeboru, a jedna také z divize. Řešil jsem i možný odchod do Rakouska, ale nakonec jsem to odmítl a šel do Krnova.

Kravaře jsou ambiciózním klubem. Proč se vlastně nezdařil návrat do krajského přeboru?

Bylo to velké zklamání, ale stálo to tam na třech zkušenějších hráčích – Martinu Hanusovi, Jirkovi Barcalovi a mně. Kádr byl doplněn kluky z dorostu, kteří se s mužským fotbalem teprve seznamovali. Věřím, že kdybychom měli další dva nebo tři zkušené fotbalisty, určitě bychom postoupili.

Proti Frenštátu vás trenér Ladislav Bártek postavil na levý kraj záložní formace. Třeba v Kravařích jsme vás ale vídali i na kraji obrany. Která pozice vám sedí nejvíce?

Převážně nastupuji jako krajní záložník. Je mi celkem jedno, jestli to je na pravé, nebo levé straně. Nejlépe se cítím v záloze, ale pokud by vypadl někdo z krajních beků, neměl bych problém nastoupit i na tomto postu.

Autor: Petr Dušek

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jmenuji se JAKUB ILJAŠEVIČ, narodil jsem se 14. srpna 2017, při narození jsem vážil 3000 gramů a měřil 47 centimetrů. Rodiče Monika a Daniel. Bydlíme v Jindřichově ve Slezsku.
4

Děti narozené v krnovské nemocnici

Tisíce lidí přilákala v sobotu 13. srpna 2016 na krnovské náměstí akce Dobré srdce Krnova.

Dobré srdce Krnova: hudba, rampa i parkourové hřiště

Renesanční zámek v Branticích je na prodej

V těchto dnech se v nabídce realitní kanceláře objevila nabídka renesančního zámku ze 16. století v Branticích. Reprezentativní objekt s 31 místnostmi po částečné rekonstrukci je k mání za 16 milionů korun.