V nedělním 14. kole krajského přeboru doslova smetli odevzdaný Vratimov vysoko 8:1. I přes povinné vítězství však Krnov zůstává na třinácté příčce v tabulce.

Vítězství nad Vratimovem však předcházela smolná prohras Bohumínem.Více čtěte zde.

Hudský: Fotbal hrát umíme

Zatímco hostujícímu trenérovi Jaroslavu Andrejkovi po čtrnácté porážce v řadě nebylo do řeči, jeho domácí protějšek si s chutí zapálil vítěznou cigaretu. „Jsem spokojený. Soupeř sice mohl bojovat víc, ale to je jejich problém. Nicméně byl bych raději, kdybychom vyhráli třeba jen 3:1, ale už ve středu proti Bohumínu. K tomu se už ale nechci vracet,“ připomenul smolnou porážku 0:1 v jarní předehrávce.

Domácí kouč překvapil, když dal po přestávce šanci krnovskému odchovanci Jiřímu Kelichhausovi. „Potěšilo mě, že góly padly z akcí, které byly podobné tomu, jak bychom měli hrát. Nabádal jsem kluky, že fotbal hrát umíme, jen to musí potvrdit v každém utkání,“ bilancoval Hudský.

Odevzdaný soupeř nechal šance i svátečním gólmanům

Prakticky od prvních minut bylo jasné, proč se Vratimov krčí na chvostu krajské tabulky bez jediného bodu. Tak odevzdaný soupeř na podzim v Krnově ještě nehrál. Jenže fotbalová šeď a defenzivní pojetí hry ze strany mladého týmu hostů slavila chvíli úspěch - přinejmenším půl hodiny si družina trenéra Hudského počínala ledabyle a bez výrazné myšlenky.

Střelecký kolos domácích se dal do pohybu až ve 22. minutě poté, co do sítě překvapivě propadl Miturův centr. Autor šťastné úvodní branky stál u zrodu všech gólů v prvním poločase. V 37. minutě za sebe chytře pustil míč pro Matějíčka a ten už ve vápně našel volného Saba, který uklidil míč mezi prázdné tyče. Krátce na to Vaněk odvrátil Miturův přetažený roh zpět do šestnáctky a Beránek si smolně srazil míč do vlastní branky.

Dost možná, že by Vratimov po nedělním tragickém výkonu podlehl i se staršími dorostenci Krnova. Vždyť i kopačky Richarda Kozáka, jindy svátečního střelce, se po přestávce ozvaly dvakrát. „Hosté mají na soupisce hodně mladé kluky. Ale Vratimov patřil vždycky k outsiderům, asi nemají hráče,“ uvažoval Hudský. „Kolikrát spadne míč do sítě sám, třeba jen z centru. Každopádně kluci se chytli, to je dobře.“

Kam vlastně Krnov v tabulce patří?

A když v 73. minutě za stavu 5:1 sudí vyloučil hostujícího Bečku, domácí tvrdě sevřeli Vratimov na jeho vlastní polovině. Nejprve skóroval Vaněk hlavou po rohu a než se hosté otřepali z šesté branky, trefil se podruhé v utkání obránce Kozák díky drzému průniku Kočendy do velkého vápna. Pětiminutovou smršť pak ukončil Sabův gól.

A co hosté? Bída a mizérie. I jediný gól Vratimova padl více méně velkou náhodou po zaváhání promrzlého Toldiho, který propadl ve vzdušném souboji se Smetanou. Závěr zápasu už připomínal jednoznačnou exhibici. Domácí se dál hnali za góly, jenže trojcifernému výsledku stála v cestě i tyč, do níž tvrdě napálil Mitura. To byl ale jen zlomek neproměněných šancí Krnova.

„Myslím, že kluci ještě řeší některé akce v koncové fázi příliš zbrkle,“ mrzelo Antonína Hudského. „Dokud soupeř vydržel běhat, tak hrál. Teď ještě musíme dobře zahrát ve Frýdlantu a přes zimu dobře potrénovat. Kluci potvrdili, že současné pozice neodpovídají tomu, kam ve skutečnosti patříme,“ dodal Hudský po posledním domácím zápase v letošním roce.

FK Krnov - FC Biocel Vratimov
Branky: 37. a 85. Sabo, 57. a 82. Kozák, 22. Mitura, 53. Bartoníček, 80. Vaněk, 40. vlastní (Beránek) - 64. Smetana.
FK Krnov: Toldi - Kozák, Matějíček, Zelník, Moravec (Kočenda), Vaněk, Daříček (Kelichhaus), Sabo, Bartoníček (Belej), Hudský, Mitura.
Trenér: Antonín Hudský.