Krnovští fotbalisté postupují v tabulce výše

KRNOV - Deset odehraných podzimních kol za sebou mají fotbalisté a pořadí jednotlivých soutěžích se pomalu rýsuje.

10.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Vlček

V divizní soutěži hrály oba naši zástupci na hřištích soupeřů a alespoň bod přivezla rýmařovská Jiskra. Rýmařovští hráli v neděli dopoledne na hřišti nováčka soutěže MFK Havířov. V prvním poločase byla Jiskra lepší a kromě jednoho gólu promarnila řadu dalších příležitostí ke vstřelení branky. Domácí nakonec vyrovnali a ve druhém poločase byli i blízko vítězství. Pokutový kop ale rýmařovský brankář kryl, a tak si Jiskra přivezla alespoň bod.

„Hlavně v první půli jsme byli lepší a měli jsme na vítězství. Ve druhé půli se hra vyrovnala a remíza nakonec byla i spravedlivá,“ řekl k utkání kouč Jiskry Petr Kostelník. Jiskra je v tabulce šestá a v neděli přivítá Rýmařov na svém hřišti od 15.30 hodin kvalitní celek juniorky Baníku Ostrava, který postupuje v tabulce stále nahoru.

Albrechtičtí fotbalisté hráli utkání v Porubě s juniorkou Baníku. Hosté zaspali úvod a inkasovali v něm jedinou branku zápasu. V dalším průběhu se hra postupně vyrovnala a Avízo mělo i možnosti k odvetě. Proti ostravské obraně dirigované prvoligovými hráči René Bolfem a Pavlíkem to ale měli těžké. Nakonec podlehli nejtěsnějším poměrem a odjeli z Poruby bez bodového zisku. „Škoda špatného začátku, v dalším průběhu jsme nehráli špatně. Bohužel body nám to nepřineslo,“ dodal po zápase trenér Avíza Lubomír Adler. Avízo je v tabulce divizní soutěže osmé a v neděli od 14.00 hodin hrají na vlastním hřišti s vedoucím týmem soutěže, Kravařemi.

V krajském přeboru se v posledních utkáních daří Krnovu. Ten přivítal na svém hřišti Petrovice a byl po celý zápas lepším týmem. Krnovští po prvním poločase vedli jednobrankovým rozdílem a ve druhém svůj náskok pojistili. Kouč Hudský má solidně poskládaný kádr mužstva složený z hráčů zkušených i mladých talentů. Krnov je již v tabulce na sedmém místě a příští utkání hraje na hřišti Háje ve Slezsku. „Myslím, že jsme hráli dobře a vyhráli zaslouženě. Měli jsme i další šance na vstřelení gólů,“ řekl stručně k zápasu kouč Krnova.

Staroměstští fotbalisté odehráli o minulém víkendu utkání v Českém Těšíně a více jak osmdesát minut měli naději na bodový zisk. Necelých deset minut před koncem domácí vstřelili první gól a vítězství pojistili v závěru utkání. „Škoda, mohli jsme zápas dotáhnout alespoň k bodu“, zní z vedení fotbalového Starého Města. To hraje další utkání v sobotu před vlastními příznivci s Lískovcem.

V I.A třídě se nadále trápí Slavoj Bruntál. Ten soutěží s mladým, nezkušeným týmem a na hřišti Velkých Hoštic nakonec uhrál přijatelný výsledek. Slavoj je s jediným bodem poslední a na předposlední celek má ztrátu tří bodů. V sobotu od 15.30 hodin hraje Slavoj doma s Mokrými Lazcemi. V I.B třídě si dobře vedou Krásné Loučky, které jsou po vítězství ve Strahovicích druzí se šestibodovou ztrátou na vedoucí Jakartovice.

Třetí a čtvrté místo v tabulce I.B třídy patří týmům Břidličné a Chomýže, které se v sobotu utkaly ve vzájemném utkání. Úspěšnější byli hráči Chomýže, vyhráli 2:1.Na desáté místo již postoupili hráči Dolní Moravice, kteří hladce přehráli Chuchelnou. Podle představ se nedaří Jindřichovu, který po porážce od Jakartovic 2:6 klesl na jedenácté místo. Poslední je zatím Světlá Hora, která ale uhrála slušný výsledek v Chlebičově, kde prohrála 0:1.

10.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.