Trenér hostí Jozef Weber poslal na trávník sestavu téměř výhradně složenou z náhradníků, zatímco rýmařovský Milan Furik poskládal to nejsilnější, co jen šlo. V úvodu nebyl rozdíl soutěží mezi oběma protivníky vůbec znát.

První tutovku si vytvořili domácí, Tomáš Němec obešel Tótha, vystřelil hezky, ale těsně vedle. Karviná hrozila spíše po centrech a střelami zpoza šestnáctky, ale ty nenašly cíl. Po půlhodině mohl jít do vedení Rýmařov, ale vyznamenal se gólman Andrejko. Vychytal stoprocentní šanci Motyčky i dorážku Radka Němce.

Hosté toho v první půli moc nepředvedli, zato druhou začali raketově. Hned ve čtyřicáté šesté minutě udělal chybu při vybíhání domácí brankář Kameník a Urgela měl snadnou práci, 0:1. Branka Jiskru zaskočila a Karviná získala na jistotě. Hosté si pak vytvořili solidní tlak, ale jejich střely šly buď vedle, nebo se vyznamenal gólman Kameník.

Po hodině hry mohl vyrovnat Ondruška. Otočil se na hranici šestnáctky, ale i Andrejko vytáhl výborný zákrok. Ve třiasedmdesáté minutě favorit zvýšil. Zpětnou přihrávku Fialy pustil Duda na Glasera a ten bombou vymetl šibenici, 0:2. Hned za tři minuty bylo definitivně hotovo. Glaser poslal přihrávku mezi beky na Urgelu a ten přehodil brankáře, 0:3.

Pak předvedl krásné sólo od vlastního pokutového území až před Kameníka karvinský Juřena, ale domácí gólman zachránil. Zmírnit porážku pak mohl z trestného kopu Ondruška, ale trefil jen tyč karvinské svatyně. Z postupu se tedy radovali druholigoví hosté, kteří se mohou těšit na soupeře zvučného jména, Mladou Boleslav s Milanem Barošem.

Spokojen s postupem byl karvinský trenér Jozef Weber. „S výkonem jsem spokojený jen částečně, protože podle představ jsme hráli jen ve druhé půli. V té první nám scházela rychlost a přesnost. Od hráčů, kteří jsou na hraně sestavy, prostě očekáváme, že nám zamotají hlavu se skládáním základní jedenáctky," říkal Weber a vyzdvihl výkon Andrejka. „Ale nepřekvapilo mě to. Na tréninku se jeví velmi dobře."

Také kouč Rýmařova Milan Furik hráče za výkon chválil. „První poločas byl z naší strany výborný. Měli jsme tam dvě, tři vyložené šance, takže minimálně jeden gól jsme dát mohli. Karviná hrozila jen ze standardek," říkal domácí trenér a pokračoval:

„Bohužel přišla první minuta druhé půle a zase chyba. Ale musím říct, že dneska jsme neměli tolik sil jako proti Baníku, abychom mohli hrát celých devadesát minut. Každopádně s naším vystoupením v poháru jsem hodně spokojený."

Jiskra Rýmařov – MFK OKD Karviná 0:3 (0:0)
Branky: 46. a 75. Urgela, 72. Glaser. Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Caletka. ŽK: T. Němec, Šupák – Moskál. Diváci: 680

Rýmařov: Kameník – Kučera, Šupák, Krejčí, T. Němec (73. D. Furik) – M. Furik (80. Lesák), Kotůlek, R. Němec – Motyčka, J. Furik (89. Tomeček) – Ondruška. Trenér: Milan Furik
Karviná: Andrejko – Fiala, Tóth, Moskál, Byrtus (46. Panák) – Vaněk – Lupčo, Gloser, Duda (86. Sedlák), Juřena – Urgela. Trenér: Jozef Weber