Sokol chomýž – Chuchelná 2:1 (0:0)

Fotbalisté Sokola Chomýž chtěli utkání s posledním týmem soutěže každopádně vyhrát a posunout se ve vyrovnaném středu tabulky do vyšších pater. Zápas ale pro ně nebyl od jeho úvodních minut rozhodně jednoduchý. Domácí fotbalisté si vypracovali od začátku herní převahu, ale celek Chuchelné dobře bránil a podnikal i protiútoky.

Chomýžští hráči si v průběhu prvního poločasu vytvořili několik nadějných příležitostí ke vstřelení branky, ty ale nedokázali dotáhnout k úspěšnému konci a bezbrankový stav přetrvával. Možnost měli také hráči hostů, ale ani oni do přestávky s neúrodným fotbalem nepohnuli. Branek se diváci na hříšti Sokola Chomýž dočkali až po přestávce průměrného utkání.

Obrat po přestávce

Hned v úvodních minutách druhé půle domácím pořádně zatrnulo. Hosté poslali po protiútoku centr do velkého vápna Chomýže a po chybě obrany a gólmana domácích se mužstvo hostující Chuchelné dostalo do překvapivého jednobrankového vedení. Fotbalisty Chomýže to nezlomilo a naopak zvýšili důraz a aktivitu. O deset minut později jim to přineslo zasloužený úspěch. Domácí celek dostal možnost zahrávat rohový kop, po kterém se prosadil ve velkém vápně hostů Přeček a zajistil svému mužstvu vyrovnávací branku.

Chomýž chtěla rozhodně vyhrát a pokračovala v útočném fotbale a ve snaze vstřelit rozhodující branku. Hosté byli s nerozhodným výsledkem spokojeni a brali by ho i po skončení zápasu. Necelých deset minut před závěrečným hvizdem sudího ale domácí kolektiv rozhodl. Útočnou akci úspěšně zakončil domácí Baczke a dokonal obrat v utkání. Na tahu byli fotbalisté hostujícího mužstva, ale sílu na vstřelení alespoň vyrovnávací branky již v závěrečných minutách zápasu nenašli.

Fotbalový tým Chomýže vyhrál poměrem 2:1 a v dalším utkání zajíždí v sobotu k okresnímu derby na hřiště sousedních Krásných Louček.

Branky: Přeček, Baczke.